vatandan haber foto
tavsiye_Ediyorum2

Aldığı Eğitimlerden Bazıları

 • Bütüncül Psikoterapi-Teori, Formülasyon ve Süpervizyon –Psikoterapi Enstitüsü
 • Hipnoz ve Hipnoterapi-Psikoterapi Enstitüsü-Tahir Özakkaş
 • Rorschach Testi Uygulama ve Yorumlama Eğitimi -Doç. Dr. Tevfika İkiz Tunaboylu
 • EMDR Eğitimi-İstanbul Bilgi Üniversitesi-Doç. Dr. Burhanettin Kaya
 • Oyun Terapisi Eğitimi-Yrd. Doç. Dr. Elif Akdağ Göçek
 • Weschler Çocuklar İçin Zeka Testi-Türk Psikologlar Derneği
 • Spor Psikolojisi Eğitimi –Doç. Dr. Ozanser Uğurlu
 • Kernberg Günleri 1- Borderline Kişilik Bozukluklarında Aktarım Odaklı Psikoterapi-Otto Clarkin-Kernberg Enstitüsü Eş Başkanı
 • Hanna Levenson-Kısa Süreli Dinamik Psikoterapi
 • Artı Artı Eğitim Danışmanlık-Kişisel Gelişim ve Transaksiyonel Analiz Eğitici Eğitimi
 • Ulusal Psikoloji Kongresi-Hacettepe Üniversitesi
 • Psikoloji öğrencileri kongresi-Ege Üniversitesi
 • Benim Ailem Programı Uygulayıcı Eğitimi- MEB-Adalet Bakanlığı
 • Suça İtilmiş Ergen Adli Görüşme Teknikleri-Adalet Bakanlığı&Unicef
 • Ergenlerle Öfke Kontrolü Grup çalışmaları-Adalet Bakanlığı&Unicef
 • Yetişkinlerle öfke kontrolü ve madde bağımlılığı grup çalışmaları-Adalet Bakanlığı&Yeniden Eğitimi

Hakkımda

Uzman Psikolog/Psikoterapist Berna Görgülü Çelik psikoloji okumaya lise yıllarında karar vermiş ve üniversite sınavında yüzde 5’lik dilime girerek İstanbul Üniversitesi psikoloji bölümüne girmiştir.  2004-2008 yılları arasında İstanbul Üniversitesi’nde eğitimine devam ederken birçok kurumda gönüllü çalışmalar ve stajlar yapmıştır. Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi, Adli Tıp Kurumu bunlardan bazılarıdır.

Üniversiteyi bitirdikten sonra bir süre Londra’da bulunmuş, burada İngilizce eğitimini tamamlamıştır. Dönünce İstanbul Üniversitesi’nde yüksek lisans eğitimine başlamıştır. Çalışma hayatını hükümlü ve tutuklularla başlayarak burada 1000’den fazla görüşme ve 100’den fazla eğitim yapma şansı edinmiştir. 2012 yılında meslektaşlarıyla beraber kurdukları danışmanlık merkezinde 3 yıl sürede yüzlerce görüşme yapmış, psikoterapi bilgi ve deneyimlerini tecrübeye dönüştürmüştür. Bu süre içinde aynı zamanda anaokullarında ve özel eğitim merkezlerinde çocuklarla oyun terapisi eksenli çalışmalar yürütmüş, ailelere danışmanlık vermiştir. Daha sonra 2015 yılında bir meslektaşı ile beraber İstanbul Psikoterapi Merkezi’ni kurarak mesleki bilgi ve tecrübelerini burada devam ettirme kararı vermiştir.

Berna Görgülü Çelik mesleki olarak birçok eğitime katılmıştır. Bir kişinin psikoterapist olmadan danışan koltuğuna oturmasının gerekli olduğunu düşünen Çelik, psikoterapistliğe başlamadan kendi bireysel psikoterapisini tamamlamıştır. Psikoterapi Enstitüsü Uzm. Dr. Tahir Özakkaş’tan toplam 3 yıl ve 1080 saat süren adeta ikinci bir üniversite eğitimi diyeceğimiz bütüncül psikoterapisi eğitimi almıştır. Aynı zamanda hipnoz eğitimi de mevcuttur ve bu tekniği de kullanmaktadır. Travma tedavilerinde etkili olması adına EMDR eğitimini almış ve gerek gördükçe seanslarında kullanmaktadır. Çocukluk döneminin kişinin hayatına çok önemli bir vurgusu olduğuna inanan Çelik, çocuklarla ilgili de birçok eğitime katılmıştır. Oyun terapisi, 0-6 yaş gözlem, dikkat ve zeka testleri eğitimi, weschler zeka testi eğitimi bunlardan bazılarıdır. Ayrıca Prof. Dr. Doğan Şahin’le dinamik psikoterapi eğitimine başlamıştır.

Şu ana kadar birçok kuruma çeşitli konularda eğitimler vermenin yanında medyada, tv kanallarında uzman konuk olarak danışmanlık yaptığı programlar mevcuttur. Basında çeşitli gazete ve dergilerde alanı ile ilgili makaleler yazmakta ve köşe yazarlığı yapmaktadır. Eğitimin sürekliliğini savunan Çelik halen psikoloji eğitimlerine devam etmektedir.

Uzmanlık alanları yetişkin problemleri panik atak, depresyon, takıntılar, kişilik bozuklukları, bağımlılık, yeme bozuklukları, dürtü kontrol problemleri, özgüven problemleri, iletişim problemleri, değersizlik duygusu, ilişki problemleri, öfke kontrol problemi, uyku problemleri, tıbbi nedenlere bağlı olmayan fiziksel hastalıklar ve çocuklarla zeka ve dikkat testleri-aynı zamanda oyun terapisi ile davranış problemleri eksenli çalışmaktadır.